Owocowe zwierzęta – idealne na urodzinowe przyjęcie!

Dorośli lubią gdy jedzenie jest pięknie wystylizowane. Dzieciaki są pod tym względem nie mniej wymagające, uwielbiają wzory i żywe kolory i także potrzebują estetycznych wrażeń. Smaczne urodzinowe przekąski z owoców, z których wraz z zaproszonymi dziećmi stworzycie kolorowe zwierzęta – to będzie coś! Przygotuj dla każdego dziecka zestaw różnych owoców, mogą to być: gruszki, winogrona, jabłka, mandarynki, klementynki i sezonowe pyszności: truskawki, maliny, borówki, czereśnie lub wiśnie.


 

Mandarynkowy ślimak i żółw

Ślimak

Obierz mandarynkę ze skórki, z dłuższego kawałka skórki wytnij kształt ślimaka, nie zapomnij o rogach! Czarnym flamastrem narysuj oczy i uśmiech 😉

Żółw

Obraną mandarynkę podziel na dwie części: jedna będzie skorupą żółwia, a rozdzielone kawałki drugiej części owocu będą służyły jako płetwy. Ze skórki zrób główkę żółwia. Ponownie przyda się czarny flamaster.

 

Jeżyk z gruszki i winogron

Weź małą lub średnią dojrzałą gruszkę, jej węższą część obierz ze skórki – to będzie pyszczek jeża. Wbij w szerszą część gruszki wykałaczki i nadziej na nie winogrona. Do wykonania oczu możesz użyć np. goździków, a nos zrób z kawałka czarnej oliwki.

 

Jabłkowe sówki

Z zielonego lub czerwonego jabłka (ważny jest piękny kolor!) wytnij główkę i tułów sowy, cienkie półplasterki będą skrzydłami. Ze słonych paluszków zrób gałąź dla sówki.

 

Urodzinowe menu, prócz świeżych owoców, warto wzbogacić w soki owocowe i musy 100%. Latem z musów możesz przygotować orzeźwiające lody-sorbety, które podasz w plastikowych pucharkach (mniej zmywania! 🙂 ), a w sezonie jesiennym i zimowym podaj je jako dodatek do tortu lub samodzielną przekąskę.