Ogródek warzywno-ziołowy

Warzywa i zioła własnej uprawy to wspaniała rzecz. Prosto i tanio możesz wyhodować je małym nakładem pracy, wystarczą: donice lub skrzynki, dobra, żyzna ziemia i sadzonki warzyw i ziół. Najlepiej kupić je od sprawdzonego dostawcy lub w centrum ogrodniczym.

Wybierz takie warzywa, które najbardziej lubicie Ty i Twoja rodzina np. rzodkiewkę, sałatę masłową, szczypiorek, pomidorki koktajlowe, a z ziół do różnych dań, napojów i na kanapki świetnie sprawdzą się: koperek, mięta, bazylia, tymianek, lubczyk, rozmaryn. Pamiętaj, że większość ziół najlepiej czuje się w pełnym słońcu lub lekkim półcieniu. Podlewaj je regularnie, ale z umiarem, zawsze sprawdzając wcześniej, czy podłoże na pewno jest suche.

Soki owocowe np. pomarańczowy lub grejpfrutowy 100% z dodatkiem odświeżającej mięty nawodnią i orzeźwią w czasie upałów. Sok pomidorowy z dodatkiem soli i listkami aromatycznej bazylii oraz gałązką selera naciowego sprawdzi się znakomicie jako dodatek do letniego lunchu.

Lemoniada z sokiem
pomarańczowym i miętą

  • 50 ml soku pomarańczowego 100%
  • 200 ml wody lekko gazowanej
  • po 2 plasterki pomarańczy i cytryny
  • listki mięty
  • kruszony lód

 

Wsyp do wysokiej szklanki lód, dodaj plasterki owoców, listki mięty, zmieszaj sok z wodą gazowaną i dodaj do pozostałych składników. Gotowe szklanki z lemoniadą możesz ozdobić plasterkiem pomarańczy, cytryny lub kiwi.