Potrawy, które rozgrzeją Cię zimą

Zimowa aura rozgościła się u nas na dobre. Pożegnaliśmy lekkie sałatki i chłodzące koktajle, a w kuchni królują teraz aksamitne zupy-kremy, gęste gulasze, różne rodzaje kaszy na słodko i słono.

Nie daj sobie wmówić, że zimowa dieta jest ciężka i monotonna. Gdy temperatura mocno spada trzeba zadbać o rozgrzanie organizmu także od środka. Warto zacząć dzień od szklanki gorącej wody z imbirem, cytryną i miodem. Jako śniadanie na ciepło dobrze sprawdzi się kasza jaglana z jabłkiem lub gruszką, rodzynkami i cynamonem.

soki-i-musy-moc-witamin-w-smart-formie

Zimą często zapominamy, że powinniśmy nawadniać organizm, a przecież suche powietrze w mieszkaniu czy biurze skutkuje wysuszaniem śluzówek i skóry. W ciągu dnia pij wodę o temperaturze pokojowej, owocowe i ziołowe herbaty, kompoty z mrożonych lub suszonych owoców, a także soki 100%.

Ulubiony sok, np. pomarańczowy lub jabłkowy, możesz odrobinę podgrzać i doprawić do smaku goździkami, cynamonem, gałką muszkatołową oraz miodem – połączenie naturalnie słodkich owoców w płynie i aromatycznych przypraw na pewno przypadnie Ci do gustu. Brak lub ograniczony wybór świeżych warzyw i owoców nie oznacza, że musisz z nich rezygnować zimą – ich wartościowym i smacznym zamiennikiem są musy. Kupując mus 100% masz pewność, że to produkt naturalny, przygotowany na bazie przecierów np. z marchwi i dobrej jakości owoców: bananów, jabłek, truskawek.

soki-i-musy-moc-witamin-w-smart-formie

Możesz sięgnąć po szklankę soku lub porcję musu zawsze wtedy, gdy tęsknisz za latem albo dopada Cię mały głód.