Sok i mus jako wartościowa przekąska w ciągu dnia

Gdy jesteśmy zabiegani i cały dzień spędzamy w pracy, szkole lub na uczelni, łatwo o zaniedbania dietetyczne i małe grzeszki, które mogą niekorzystnie wpływać na wagę naszego ciała, a także kondycję i samopoczucie. Można sięgać po przekąski między posiłkami, ale ważna jest ich jakość i ilość. Świeże warzywa i owoce czy szklanka soku 100% lub porcja musu to dobry wybór, bo oprócz wyciszenia głodu dostarczają nam niezbędnych składników odżywczych.

W kwestii przekąsek warto kierować się zasadą, że mniej znaczy więcej. Alternatywą dla gotowych produktów wysokoprzetworzonych są świeże warzywa i owoce oraz soki i musy z nich zrobione.

Sokom owocowym ze względu na niewiedzę błędnie zarzuca się, że nie są najlepszym wyborem, bo zawierają konserwanty czy dodany cukier. A to nieprawda. Zgodnie z prawem do soków owocowych nie można dodawać żadnych cukrów czy innych substancji słodzących, zawierają jedynie cukry naturalnie występujące w owocach z których powstały. Soki nie mogą też zawierać żadnych sztucznych dodatków np. barwników czy konserwantów. I do tego, jeśli znamy zasady – jedna szklanka 200 ml to doskonały wybór i optymalna porcja soku na dzień. Sok jest źródłem niezbędnych składników odżywczych i witamin, zwłaszcza witaminy C. 100% soki owocowe są wsparciem w przypadku dzieci, bo pomagają im przyzwyczaić się do smaku owoców i warzyw, co w efekcie prowadzi do wytworzenia się u nich prawidłowych nawyków żywieniowych.

soki-i-musy-moc-witamin-w-smart-formie

Spożywanie żywności bogatej w błonnik, takich jak pełnoziarniste produkty zbożowe, owoce i warzywa, pomaga kontrolować masę ciała i zmniejsza ryzyko chorób serca i cukrzycy typu II1. Musy warzywne i owocowo-warzywne jako produkty na bazie naturalnych przecierów są źródłem błonnika, który reguluje pracę jelit i daje uczucie sytości. Saszetka musu 100 g to idealna przekąska podczas wysiłku intelektualnego czy fizycznego z uwagi na zawartość węglowodanów – źródła energii.

Wiele wariantów smakowych, łatwa forma podania i wygoda przemawiają na korzyść soków i musów, czyli witamin i składników odżywczych w smart formie!