Przerwa na sok lub mus

Twoje dziecko po raz pierwszy poszło we wrześniu do szkoły? A może kolejny rok dzielnie maszeruje co rano, by zdobywać wiedzę i bawić się z rówieśnikami?

soki-i-musy-moc-witamin-w-smart-formie

W każdym z tych przypadków sen z powiek spędza mamom zastanawianie się, co pociecha będzie jadła w szkole i czy kanapki wrócą do domu w plecaku. A przecież dzieci wzorują się na rodzicach i jeśli oni stawiają na pełną warzyw i owoców zbilansowaną dietę, to dziecku dużo łatwiej przyjdzie dokonywanie dobrych wyborów żywieniowych.

Dlatego przygotowując II śniadanie dbaj o to, by było różnorodne i kolorowe. Kanapki z pełnoziarnistego pieczywa z ulubionymi dodatkami, małe jabłko lub nektarynka, marchewka pokrojona w zgrabne słupki – to dobry zestaw.

Niech dodatkiem do niego będzie kartonik soku lub saszetka musu, bo to produkty, które zapewnią pilnemu uczniowi niezbędnej do nauki i ćwiczeń fizycznych energii. Brakuje Ci czasu i nie zrobiłaś wcześniej zakupów? Nie szkodzi! Pamiętaj, że w ofercie szkolnych sklepików Twoje dziecko znajdzie różne zdrowe przekąski, a wśród nich soki owocowe i warzywne, a także musy – wystarczy po nie sięgnąć.

soki-i-musy-moc-witamin-w-smart-formie