Pomysły na II śniadanie dla dziecka

Ile razy zdarzyło się, że II śniadanie wróciło razem z dzieckiem do domu? Dzieci tłumaczą to w ten sposób, że kanapki są nudne, wysychają albo wręcz przeciwnie – przez dodatki są zbyt mokre i się rozpadają. Dzieci albo przynoszą je nietknięte do domu, albo wymieniają na coś innego, co akurat nie smakuje koledze z klasy, w ostateczności wyrzucają je, co jest marnotrawieniem jedzenia. Ale nowoczesna mama ma na to swoje sposoby. Zamiast kanapek przygotuj wytrawne muffinki albo miniwrapy z warzywami i chudą wędliną, pokrój je na mniejsze kawałki, a będą łatwe do zjedzenia na krótkiej przerwie.

soki-i-musy-moc-witamin-w-smart-formie

Zainwestuj w ładny lunchbox lub bento – hit prosto z Japonii. W kilku wygodnych przegródkach zmieścisz pełnowartościowy posiłek dla dziecka, a dodatkowo to atrakcyjny gadżet, który może ozdobić naklejkami ulubionych bohaterów kreskówek. Przerwy są krótkie i czasem nasze dziecko zamiast zjeść owoc, który przyniosło z domu, woli wybrać zabawę z rówieśnikami.

soki-i-musy-moc-witamin-w-smart-formie

Dlatego uzupełniaj jego II śniadanie butelką soku 100% lub saszetką musu. Są poręczne, łatwe do spożycia, a naturalnie słodki smak przekona nawet wybrednych. Sok to owoc w płynie, który nie tylko uzupełni płyny niezbędne dla organizmu, a do tego dostarczy witamin, zaś mus dobrze wyciszy głód do następnego posiłku, bo zawiera błonnik, który daje uczucie sytości.