Zaproś dziecko do kuchni

Czy przygotowanie posiłków z dzieckiem może być zabawą i nauką? Oczywiście, że tak! Zaproś dziecko do kuchni i wspólnie przygotujcie chociaż jeden posiłek w ciągu dnia.

Maluchy niech obserwują i uczą się rozpoznawać i nazywać warzywa. Pozwól im wybierać, co zjedzą, podawaj im małe kawałki warzyw, ale za to różnorodnych – starajcie się, żeby talerze były pełne kolorów. Większe dzieci mogą komponować własne sałatki i dobierać dodatki do kanapek – poczują się ważne i samodzielne, wiadomo też, że to, co zrobią własnymi rączkami smakuje lepiej.

soki-i-musy-moc-witamin-w-smart-formie

A może słyszałaś o metodzie żywienia BLW (Baby Led Weaning) polegającej na wprowadzaniu stałych produktów, głównie warzyw i owoców, do diety dziecka? Dziecko karmione tą metodą bawi się jedzeniem, bada kształty, podziwia kolory, smakuje… Pozwalając mu na taką wolność, rozwijamy jego zdolności poznawcze i w efekcie nasz maluch otwiera się na różne smaki bardzo wcześnie. Uzupełnianie posiłków sokami i musami 100% to dobry sposób, by zapoznać dziecko ze smakiem warzyw i owoców. Naturalnie słodki smak tych produktów i sprytna forma sprawia, że nasze pociechy chętnie je jedzą. Czego chcieć więcej?