Śniadania ze świata

Mówi się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. To prawda! WHO jasno stwierdza, że regularne jedzenie śniadań jest częścią zbilansowanej diety, która jest ważna dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia. Zaobserwowano, że brak śniadania powoduje, że dziecko w szkole trudniej się skupia i gorzej przyswaja wiedzę1.

soki-i-musy-moc-witamin-w-smart-formie

Śniadaniowe menu w różnych zakątkach świata mocno się różni. W Japonii śniadanie to prawdziwa uczta, a składa się z zupy miso, ryby, miseczki ryżu i pikli, często podaje się też omlety na słodko. Amerykanie uwielbiają obfite śniadania, dlatego góra naleśników z syropem klonowym i… boczkiem to nic niezwykłego. Angielskie śniadanie jest znane na świecie, na talerzu znajdziesz kiełbaski, fasolkę w sosie pomidorowym, jajko sadzone, a nawet kaszankę!

soki-i-musy-moc-witamin-w-smart-formie

Co innego śniadanie kontynentalne. Jest raczej lekkie i składa się z płatków z mlekiem lub jogurtem, pieczywa, masła, dżemu, a także wyboru wędlin i serów. Z napojów króluje kawa (tylko dla dorosłych! – wyjątek to kawa zbożowa, która może być spożywana również przez dzieci), herbata i soki owocowe. Pamiętaj, że szklanka soku 100% do pierwszego śniadania i mus jako dodatek do II śniadania są idealnym uzupełnieniem posiłku, bo dostarczają naszym pociechom niezbędnych witamin i węglowodanów, czyli energii na aktywny dzień.

1) http://www.breakfastisbest.eu/benefits.html