Ugaś letnie pragnienie

Latem, gdy jest gorąco szczególnie ważne jest picie dużej ilości płynów. Nie wolno dopuścić do odwodnienia organizmu, które objawia się m.in. suchością w ustach, bólami głowy, osłabieniem, utratą apetytu. Jest szczególnie groźne dla dzieci i osób starszych.

Latem pij wodę niegazowaną lub lekko gazowaną z takimi pierwiastkami, jak wapń i magnez. Pamiętaj, że pić powinno się przez cały dzień, regularnie, małymi łykami. Napoje nie powinny być lodowate, ale letnie lub schłodzone.

a-moze-sok-lub-mus-do-tego

Letnie orzeźwienie zapewnią też soki. Dobre będą szczególnie te z cytrusów np. pomarańczowy i grejpfrutowy, a także warzywno-owocowe, np. pomidorowy z dodatkiem soli lub ziół. Możesz do nich dodać kilka listków świeżej mięty i jedną, dwie kostki lodu. Soki oprócz tego, że gaszą pragnienie dostarczają naszemu ciału witamin i składników odżywczych. W końcu to owoce i warzywa w płynie!

Sok wielowarzywny to także sycąca przekąska, która dostarczy ważnego w procesie trawienia błonnika. Wprowadź do letniego menu warzywno-owocowe soki i musy 100% – świetnie je urozmaicą i wzbogacą o składniki, których potrzebuje nasz organizm.

a-moze-sok-lub-mus-do-tego