Chroń skórę latem

Zbliża się lato. Czy jesteś na nie gotowa? I nie chodzi tutaj o wybór letnich sukienek i sandałków… Lato to prawdziwe wyzwanie dla naszej skóry. Ochrona skóry kremami z filtrami UVA i UVB to jedno, ale powinnaś zadbać też o skórę od środka.

chron-skore-latem

Latem naszymi sprzymierzeńcami są wszystkie warzywa i owoce oraz ich przetwory – soki i musy. Odżywiają nasze ciało, a zawarte w nich witaminy np. A i C są skuteczne w walce z wolnymi rodnikami. Dodatkowo witamina A, czyli beta-karoten, który zawiera np. marchew oraz soki i musy na bazie przecieru z marchwi, zapewni piękny odcień cery1.

Bogata w świeże warzywa i owoce dieta oraz właściwe witaminowe nawodnienie organizmu są kluczowe dla dobrego samopoczucia i wyglądu. Pij co najmniej 2,5 l płynów dziennie: wodę i soki. Warzywno-owocowy sok latem może stanowić samodzielną przekąskę, bo w upalne dni mniej chce nam się jeść.

Spędzasz cały dzień poza domem? Zabierz ze sobą butelkę ulubionego soku i saszetkę musu warzywno-owocowego. To zdrowe i smaczne przekąski. Dobrze sprawdzi się mus na bazie marchwi, a z soków te bogate w witaminę C – pomarańczowy i grejpfrutowy.

1) Vitamin and mineral requirements in human nutrition : report of a joint FAO/WHO expertconsultation, Bangkok, Thailand, 21–30 September 1998