Przekąski idealne na podróż

Wyjazdy na wakacje, ferie, a nawet zwykły weekend poza domem wiążą się z koniecznością ciągłej zmiany miejsca. Często zdarza się wtedy, że zaniedbujemy zalecenia dotyczące właściwego odżywiania i nie zjadamy rekomendowanych 5 porcji warzyw i owoców dziennie1. Efekt? Problemy z trawieniem, uczucie ciężkości, gorsze samopoczucie, dekoncentracja. Istnieją proste sposoby, by nawet w długiej podróży dostarczyć organizmowi niezbędnych wartości odżywczych, bez zbędnych przygotowań.

Skora-zima-zabezpiecz-ja-od-srodka

Warzywa i owoce w podróży?

Wielu osobom może wydawać się to niepraktyczne. A przecież wystarczy wybrać warzywa i owoce, te z mniejszą ilością soku (np. jabłka, banany, śliwki) umyć je, pokroić na kawałki (marchew w słupki, jabłka w ósemki) i umieścić w małych pojemnikach. Każdy z pasażerów może mieć swój pojemnik z ulubionym warzywem i owocem. Jeśli zależy nam na higienie w podróży, a nie chcemy rezygnować z warzyw i owoców, dobrym zamiennikiem świeżych produktów będą soki i musy dostępne w butelkach i np. małych saszetkach. To wygodny sposób na owocową lub warzywną przekąskę, dzięki której dostarczymy organizmowi porcję witamin i składników mineralnych nawet podczas wyjazdu.

Pyszny smak w małym opakowaniu

W podróży liczy się przede wszystkim wygoda. Soki i musy w jednostkowych opakowaniach: butelkach o różnej pojemności, kartonikach, saszetkach, są stworzone, by zabierać je ze sobą do pracy, szkoły czy właśnie w podróż. Soki i musy zapakowane w poręczne opakowania zajmują mało miejsca. Różne smaki gwarantują, że każdy znajdzie coś dla siebie, a łatwy sposób podania zapewnia, że nawet mniejsze dzieci nie będą miały problemu z ich łatwym spożyciem. Wybierając musy 100% możemy mieć pewność, że są to produkty, które nie zawierają substancji konserwujących, dodatku cukru, syropów czy innych substancji słodzących2.

Nie daj się zmęczeniu

Długa podróż powoduje zmęczenie i odczucie deficytu energii. W takiej sytuacji powinniśmy sięgnąć po soki i musy ze względu na ich właściwości odżywcze (zawartość witamin i składników mineralnych). Przykładowo witamina A, której bogatym źródłem jest sok jabłkowo-marchewkowy 100%, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego1, a foliany zawarte w soku pomarańczowym i soku z czerwonych buraków pomagają w prawidłowej produkcji krwi oraz przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia tak częstego podczas długiej podróży2. Wypicie soku lub zjedzenie musu doda energii i będzie idealną przekąską przed następnym posiłkiem.

Postaw na smaczne przekąski

Popularne gotowe przekąski, takie jak drożdżówki i batoniki, nie zawsze spełniają nasze oczekiwania. Alternatywą dla nich niech będą soki i musy posiadające takie same właściwości, jak świeże warzywa i owoce. Za takimi przekąskami przemawia też to, że dzięki procesowi pasteryzacji, który wydłuża okres przydatności do spożycia, można je przechowywać poza lodówką. Pasteryzacja to naturalny sposób stosowany od pokoleń przy produkcji domowych przetworów, np. dżemów, soków. Polega na podgrzaniu produktu do wysokiej temperatury, aby drobnoustroje chorobotwórcze nie miały szans się rozwinąć. Zero konserwantów, a smak i wartości odżywcze zostają zachowane! Soki i musy owocowo-warzywne to witaminy w wygodnej i atrakcyjnej formie.

Podróżowanie – inne porady

Długa podróż często oznacza pozostawanie w jednej pozycji przez wiele godzin. Aby poradzić sobie z nieprzyjemnymi skutkami, takimi jak skurcze mięśni, bóle pleców, zmęczenie oczu, powinniśmy się

Skora-zima-zabezpiecz-ja-od-srodka

zatrzymywać co kilkadziesiąt kilometrów, aby rozprostować nogi, pozwolić odpocząć oczom i zaczerpnąć świeżego powietrza. Taka krótka przerwa to dobry moment na wypicie soku lub zjedzenie ulubionego musu. Taka przekąska zajmuje mało czasu, a dzięki sprytnym opakowaniom ryzyko ubrudzenia jest minimalne. W czasie podróży dzieci często dopada nuda. Kolorowanki, interaktywne książeczki i edukacyjne zabawki zapewnią im rozrywkę. Inne aktywności podczas długiej podróży to śpiewanie piosenek lub gra w skojarzenia. Dla starszych dzieci niewątpliwie atrakcyjne będą gry i bajki odtwarzane np. na tablecie.

Zapas warzywnych przekąsek, ulubione soki i musy w pojedynczych opakowaniach dla każdego pasażera i dobry humor to przepis na udaną podróż, nawet taką, która trwa wiele godzin.