Smart rodzina ceni ruch

smart-rodzina-ceni-ruch

W tygodniu rzadko mamy czas, żeby aktywnie spędzić go z rodziną, zazwyczaj zmęczeni po całym dniu pracy i szkoły zalegamy na kanapie przed telewizorem.

W weekend nie siedźcie w domu. Wybierzcie się na wycieczkę rowerową, w góry albo na spacer połączony ze zwiedzaniem ciekawych miejsc w waszej okolicy. Latem lub wiosną świetnym pomysłem na spędzenie czasu z rodziną będzie piknik w pobliskim parku lub za miastem. Zabierzcie zestaw do gry w badmintona, piłkę albo frisbee. Dzieci na co dzień rozpiera energia, więc pozwól im się wyszaleć.

Ruch na świeżym powietrzu jest zdrowy, zwłaszcza że w tygodniu dzieci dużo czasu spędzają w szkole, na zajęciach dodatkowych i przy odrabianiu lekcji. Dzień spędzony aktywnie na łonie natury zaostrzy wszystkim apetyty i zapewni później mocny sen.

smart-rodzina-ceni-ruch

Na takie wyprawy koniecznie trzeba wziąć ze sobą coś do „przekąszenia”. Na taką wyprawę dobrze sprawdzą się soki i musy 100% bez dodatku cukru. To wygodny sposób na owocową lub warzywną przekąskę, dzięki której dostarczamy sobie porcję witamin i składników mineralnych. Każdy w rodzinie powinien mieć swój zestaw: ulubiony sok owocowy lub warzywno-owocowy w kartoniku albo w małej butelce, mus w saszetce, który idealnie sprawdza się w warunkach polowych, kawałek gorzkiej czekolady, która dostarczy energii na dalsze wędrówki, jabłko, banana, kanapki lub wytrawne muffinki, np. ze szpinakiem. Gotowe! To gdzie się wybierzecie w najbliższy weekend?