Zima pachnie… pomarańczami

Okres zimowy kojarzy się z wieloma zapachami. To aromatyczne ciasta, choinka, która pachnie lasem, barszcz, który gotuje się od kilku dni, zapach śniegu, mroźnych poranków. To wreszcie pomarańcze z goździkami, które pięknie ozdabiają nasze stoły i dodają magicznego aromatu w tych dniach.

zima-pachnie-pomaranczami

Zimą nie mamy możliwości, żeby dostarczyć naszemu organizmowi świeżych i pełnowartościowych owoców i warzyw. Te szklarniowe często jedynie przypominają swoje letnie odpowiedniki. Wyglądają dobrze, ale nie smakują tak jak te, które dojrzewały w promieniach słońca. Przez to właśnie czujemy się osłabieni, mamy mniej energii do działania, szybko zapadający zmrok odbiera nam optymizm.
I tu właśnie znowu pojawiają się pyszne i aromatyczne pomarańcze, które kojarzą nam się ze słońcem i radością. Wystarczy już jedna szklanka soku pomarańczowego 100%, żeby dostarczyć naszemu organizmowi cenne mikroelementy i witaminy.

Sok pomarańczowy jest bogaty w witaminę C, która pomaga w funkcjonowaniu układu odpornościowego i zmniejsza uczucie zmęczenia. Pomaga więc uporać się organizmowi z obciążeniem w okresie zimowym.
Karton soku pomarańczowego możemy postawić również na rodzinnym stole podczas uroczystego posiłku. To doskonałe uzupełnienie świątecznego menu.

zima-pachnie-pomaranczami