Skóra zimą – zabezpiecz ją od środka

Zima to naprawdę trudny okres dla naszej skóry. Przegrzane pomieszczenia, kaloryfery, które wysuszają powietrze. Na dworze mróz i ziąb. Brak słońca i świeżego powietrza. Nic dziwnego, że zimą nasza cera wygląda na zmęczoną i poszarzałą. Jest sucha i cienka. Najczęściej sięgamy po pielęgnację dostępną w drogerii. Kremy i balsamy działają od zewnątrz, dość szybko, ale często tylko powierzchownie odżywiając naszą skórę. Znacznie ważniejsza jest jednak pielęgnacja od wewnątrz i wsparcie naszego organizmu poprzez odpowiednie odżywianie.

Skora-zima-zabezpiecz-ja-od-srodka

Właściwe odżywianie, spożywanie posiłków bogatych w minerały i witaminy, ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia, a co za tym idzie dla kondycji i wyglądu naszej skóry. To co jemy i jak jemy ma bezpośredni wpływa na nasz wygląd.

Zimą znacznie ciężej o świeże i pełnowartościowe owoce i warzywa. Dlatego dobrą i odpowiednią alternatywą dla tych produktów są soki oraz musy warzywne i owocowe. Codzienne spożywanie, soków czy musów dostarcza naszej skórze odpowiednich składników odżywczych.

Szczególnie cenny w takie składniki jest 100% sok jabłkowo-marchewkowy, który jest bogatym źródłem witaminy A. Witamina A pomaga zachować zdrową skórę. Dodatkowo wspiera naszą odporność w trudnym dla organizmu zimowym okresie. 
Witaminę A nazywa się również retinolem i ma szerokie zastosowanie w kosmetologii. Samą nazwę często można spotkać w składzie różnego rodzaju kremów przeciwzmarszczkowych.

Skora-zima-zabezpiecz-ja-od-srodka

Zaleca się dostarczanie witaminy A zarówno od zewnątrz jak i od wewnątrz np. w postaci soków czy musów. Witamina A przede wszystkim niszczy wolne rodniki, a to przez nie nasza skóra się starzeje i powstają zmarszczki. Witamina A stymuluje również produkcję kolagenu, który sprawia, ze nasza skóra jest jędrna. Nieoceniony jest również wpływ witaminy A na koloryt skóry. Wyrównuje ona przebarwienia i wszelkie plamy, również te posłoneczne.
Tym bardziej zimowa kuracja witaminą A będzie zbawienna dla naszego wyglądu, a wiosnę powitamy z piękną promienną cerą.