Drugie Śniadanie Pierwszoklasisty

Drugie śniadanie powinno zapewnić zastrzyk energii między kolejnymi godzinami w szkolnej ławce. Co jednak zaproponować naszym dzieciom, żeby było nie tylko wartościowe, ale również kolorowe i smaczne?

Drugie śniadanie nie musi być zwykłą kanapką z masłem,wędliną i zieloną sałatą. Możemy przygotować np. sycące razowe tortille z łososiem i ogórkiem, cienkie omlety z powidłami własnej roboty czy faszerowane jajka. Takie śniadania nie zabierają dużo czasu, można przygotować je nawet dzień wcześniej.

dzieci

Np. do przygotowania tortilli będziesz potrzebowała:

  1. Razowa tortilla,
  2. Ulubione składniki dziecka: łosoś / chuda szynka / ser / tuńczyk / pieczona pierś kurczaka
  3. Warzywa: sałata / pomidor / ogórek / koperek
  4. Dodatkowo zamiast np. majonezu możemy dać pesto lub hummus.

Tortillę smarujemy pesto, układamy na niej łososia, ogórek. Dodajemy krojony koperek. Wszystko zawijamy i przecinamy ostrym nożem na dwie połowy. Pakujemy w folię.

Do tego trzeba pamiętać o porcji warzyw, owoców lub soku – dobrze jest drugie śniadanie uzupełnić o owocowy sok lub owocowo-warzywny mus.

tortilla

Dzieci jedzą oczami, dlatego bardzo ważne jest w co pakujemy drugie śniadanie. Ładny lunchbox z bohaterami kreskówek skutecznie zachęci nasze pociechy do sięgnięcia po ten posiłek.
Lunchbox możemy przygotować również razem z dziećmi. Ozdobić go ulubionymi naklejkami i podpisać.

Dzieci lubią mieć wpływ na to, co jedzą. Mają wtedy świadomość, że same dokonały wyboru, skomponowały menu. Tym chętniej sięgną po drugie śniadanie i nie wróci ono w plecaku do domu.
Umówmy się z dziećmi, co będziemy przyrządzać im do szkoły. Zapytajmy o ulubione smaki, niech samo wybierze swój ulubiony smak soku lub musu.