Mus to nie przymus. Dzieci chętnie jedzą same.

Dzieci powinny jeść warzywa i owoce. Tak… łatwo powiedzieć, ale jak to zrobić? Można oczywiście biegać za swoją pociechą z jabłkiem pociętym w ćwiartki, kroić banana na plastry, ścierać marchewkę, a potem przekonywać i prosić.

Gdy już uda nam się posadzić dziecko przed przygotowanym z czułością i miłością posiłkiem, zaczyna się walka. Walka ze skórkami, pestkami (bo przecież „pestki malin wchodzą w zęby“, a każda skórka (mimo, że wartościowa) to największy wróg). Zielenina natomiast straszy już z daleka, więc nawet nie ma co próbować. Dzieci to mali, ale bardzo wybredni konsumenci. Jeśli się uprą, nie przekona ich żadne tłumaczenie. Często też niechęć do warzyw czy owoców bierze się właśnie z konieczności obierania, uważania na pestki, nielubianej konsystencji czy formy.
Jeśli na przerwie w szkole mały piłkarz ma do wyboru szybki mecz, albo obieranie pomarańczy – zgadnijcie co wybierze?

news-20-01

Jak mus, to mus!

Na szczęście dziecka wcale nie trzeba zmuszać do codziennej porcji owoców i warzyw. Można po prostu spróbować sprytnie „przemycić” wartościowe przekąski. Z pomocą przychodzą musy, czyli to, co dobre z warzyw i owoców, przetarte i podane w jedwabiście gładkiej postaci. W formie, którą dzieci pokochają. Do produkcji musów używa się wyłącznie dojrzałych owoców i warzyw. Finalny produkt jest tak samo wartościowy, jak świeży. Zawiera witaminy i minerały tak potrzebne w diecie naszego malucha.
Podając musy mamy pewność, że nasze dzieci odżywiają się prawidłowo, a my zapewniamy im dzienną porcję witamin.


 

Skąd się biorą musy?

Musy i przeciery 100% z owoców i warzyw zawierają wyłącznie owoce i warzywa. Do musów nie dodaje się żadnych barwników, a ich kolor jest kolorem owoców, z których zostały wyprodukowane.
Musy otrzymuje się przez rozdrobnienie i spasteryzowanie owoców lub warzyw, w wyniku czego uzyskuje się jednorodny, gęsty produkt, bez pestek i gniazd nasiennych, a do tego trwały i bezpieczny. A to dla dziecka najważniejsze! Wreszcie koniec z wydłubywaniem i marudzeniem. Wasze dzieci po prostu pokochają tę formę podania owoców i warzyw.

news-20-02


 

Warto mieć zawsze przy sobie.

Musy są pakowane w taki sposób, że stanowią świetną przekąskę, którą można łatwo zabrać do szkoły, do pracy czy na wycieczkę.
Gęsty owocowo-warzywny mus, dzięki zawartości błonnika sprawia, że taka przekąska jest pełnowartościowym i sycącym posiłkiem. To dobre drugie śniadanie czy podwieczorek, który można wrzucić do plecaka czy torebki.


 

Już nie musisz.

Dzięki musom zobaczysz, że przestaniesz namawiać swoje dziecko na porcję warzyw czy owoców. Po prostu samo przyjdzie i o nią poprosi.
Musy to świetne rozwiązanie dla nowoczesnych rodziców, którzy dbają o dietę swoich dzieci i lubią wygodne „smart“ rozwiązania, a którym jednocześnie zależy na tym, żeby to co podają smakowało maluchom. Przecież dla każdego rodzica najważniejszy jest uśmiech jego dziecka.